Haber

Türkiye’nin Cezayir Büyükelçisi Küçükyılmaz: “Türkiye ve Cezayir iki devlet, tek ümmettir”

Türkiye’nin Cezayir Büyükelçisi Muhammet Mücahit Küçükyılmaz, görevinin ilk gününde Türkiye ile Cezayir’in “muhteşem” bir ortak tarihe sahip olduğunu belirterek, “Türkiye ve Cezayir iki devlet, tek ümmettir.” dedi. sözlerini kullandı.

Büyükelçi Küçükyılmaz, Arapça görsel açıklamasını sosyal medya hesabından Cezayir kamuoyuyla paylaştı.

Küçükyılmaz mesajında ​​şunları kaydetti:

“Bugün Emir Abdülkadir’in, El-Hac Ahmed Bey’in, Malik bin Nebi’nin, Cemile Buhayrad’ın, Reşid Taha’nın ve daha birçok ilham veren insanın memleketi Cezayir’de ilk görevim günüm.”

Türkiye ile Cezayir arasındaki bağa işaret eden Küçükyılmaz, “Türkiye ve Cezayir iki devlet, tek ümmettir.” sözlerini kullandı.

Küçükyılmaz, iki ülke arasındaki ortak tarihe de dikkat çekerek, “Muhteşem bir ortak tarihimiz var. Birlikte daha güzel bir ortak gelecek inşa etmek için çok çalışacağız. Allah’ın selamı hidayet yolunda olanların üzerine olsun.” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Küçükyılmaz, 16 Haziran’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cezayir’e büyükelçi olarak atanırken, 28 Ağustos’ta da güven mektubunun bir örneğini Cezayir Dışişleri Bakanı Ahmed Attaf’a sundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu